Bloggernews aus dem Internet Bitcoin Contentions Erupts After New York Fed klasyfikuje Bitcoin’a jako „Just Another Example Of Fiat Money“.

Contentions Erupts After New York Fed klasyfikuje Bitcoin’a jako „Just Another Example Of Fiat Money“.

Ekonomiści z nowojorskiej rezerwy federalnej uważają, że Bitcoin, zdecentralizowana, wirtualna waluta typu „peer-to-peer“, która została stworzona przez pseudonimowego twórcę oprogramowania około 11 lat temu, jest „tylko kolejnym przykładem fiat money“.

Innymi słowy, ekonomiści Fedu uważają, że Bitcoin Profit nie jest szczególnie nową klasą aktywów. Zgodnie z oczekiwaniami, ta kategoryzacja Bitcoin’a jako „fiat money“ nie została dobrze przyjęta przez społeczność kryptońską.

Bitcoin jest jak Fiat, a nie nowy rodzaj pieniędzy: Nowojorscy Fed Ekonomiści
Michael Lee, ekonomista w nowojorskim Federal Reserve Bank of New York’s Research and Statistics Group, oraz Antoine Martin, starszy wiceprezes Bank’s Research and Statistics Group, współautor wpisu na blogu 18 czerwca, zatytułowanego „Bitcoin Is Not a New Type of Money“. Pieniądze te dzielą się na trzy różne kategorie: fiat, asset-backed i claim-backed.

Zdefiniowali oni fiat money jako „przedmioty z natury bezwartościowe, które mają wartość w oparciu o przekonanie, że zostaną przyjęte w zamian za cenne towary i usługi“, powołując się na takie przykłady jak archaiczne Rai Stones i Ithaca HOURs. O dziwo, Lee i Martin dalej deklarują, że bitcoin, który wcześniej był rozliczany przez Commodities Futures Trading Commission (CFTC) jako towar, jest jeszcze jedną formą fiat.

Co nowego w Bitcoinu?

Według Lee i Martina, jedyną rzeczą, która jest nowa w Bitcoin jest jego mechanizm wymiany. Zauważyli oni, że płatności elektroniczne istniały na długo przed 2009 rokiem, ale Bitcoin stworzył nowy system, który umożliwił elektroniczne przelewy bez udziału osób trzecich. To, zdaniem tych ekonomistów, jest „radykalnie nową“ innowacją wprowadzoną przez Bitcoin.

Zwracają również uwagę, że ten mechanizm wymiany pozwala na transfer różnych rodzajów pieniędzy, takich jak stabilne monety, początkowe oferty monet (ICO), a nawet CryptoKitties. W związku z tym „dokładniej jest myśleć o Bitcoinie jako o nowym typie mechanizmu wymiany, który może wspierać transfer pieniędzy, a także innych rzeczy“, przedstawili.

Autorzy doszli do wniosku, że ważne jest, aby określić, jaka nowa funkcja została wprowadzona przez Bitcoin dla celów historycznych:

„Dlaczego miałoby nas to obchodzić? Historia dostarcza lekcji o tym, co stanowi dobry pieniądz, jak również o tym, co stanowi dobry mechanizm transferu. Lekcje te mogą pomóc w ewolucji walut kryptograficznych w sposób, który czyni je bardziej użytecznymi. Ale aby wiedzieć, które lekcje są istotne, ważne jest, aby być jasne, co jest nowe o Bitcoin“.

Bitcoin Wspólnota uderza z powrotem na Fed w błędnej klasyfikacji
Entuzjaści Bitcoinów szybko obalili ten raport nowojorskiej Rezerwy Federalnej.

Partner Castle Island Ventures Nic Carter argumentował, że „poziom niewiedzy, błędnej klasyfikacji i nadużywania języka“ Fedu jest po prostu „szalony“. Wyjaśnił, że fiat pochodzi od łacińskiego słowa „dekret“, co oznacza, że wartość pieniądza fiat opiera się na zasadach wydanych przez organ zarządzający – a tak na pewno nie jest w przypadku kryptokurówki OG.